Home Forums Alles omtrent boekhouden factuur medecontactant.

Weergave van 1 genest antwoord
  • Auteur
    Berichten
    • tineke hendrickx
      Bijdrager
      Aantal berichten: 1

      Hoi allemaal,

      ik had is een vraagje over een factuur opstellen voor medecontractant.

      Volgende factuur had ik opgesteld voor medecontractant:
      – voorzijde alles ingevuld adres,BTW-nr van de klant,…Nu had ik bij het vak dat ik gebruik bij % BTW 0,00 geschreven en bij het vakje totaal bedrag BTW het volgende geschreven BTW- Verlegd.

      Nu de wettelijke tekst “BTW te voldoen door de medecontractant – artikel 20 K.B. nr.1” had ik aan de achterzijde van mij factuur geschreven. dit onder het puntje betalingen bij mijn verkoopsvoorwaarden. (Bij een factuur van medecontractant is volgende van toepassing: BTW te voldoen door de medecontractant – artikel 20 K.B. nr.1)

      Maar ik heb klanten die er een opmerking op geven dat dit verplicht is om op de voorzijde te vermelden? is dit correct?

    • Lorenzo Risack
      Moderator
      Aantal berichten: 14

      Dag Tineke,

      Algemeen
      Het is inderdaad zo dat je verplichte vermeldingen op je factuur zelf moet vermelden en niet in je factuurvoorwaarden moet opnemen.

      Bekijk het een beetje zoals de prijs of het btw-tarief: dat “verstop” je ook niet in je voorwaarden.

      Het is daarbij niet zo dat de vermelding op de allereerste pagina moet staan, het factuurgedeelte kan namelijk meerdere pagina’s beslaan, maar het moet wel in het factuurgedeelte staan.

      Vermelding op de factuur
      Maar nu: je hebt de juiste verplichte vermelding opgenomen. Tot 2013 schreef de wet namelijk het volgende:

      De belastingplichtige die handelingen verricht bedoeld in § 2 vermeldt op de facturen die hij voor die handelingen uitreikt, noch het tarief, noch het bedrag van de verschuldigde belasting maar brengt er de vermelding op aan “Belasting te voldoen door de medecontractant, koninklijk besluit nr. 1, art. 20” 3[of elke andere gelijkwaardige vermelding]3.

      Door de nieuwe Europese btw-regels schrijft de wet sinds 2013 het volgende voor:

      § 3. [1 De belastingplichtige die handelingen verricht bedoeld in paragraaf 2, vermeldt op de facturen die hij voor die handelingen uitreikt, noch het tarief, noch het bedrag van de verschuldigde belasting, maar brengt er de vermelding op aan ” Btw verlegd “.]1

      Het volstaat met andere woorden om “btw verlegd” te schrijven. Je mag wel nog steeds verwijzen naar KB 1 art. 20, voor veel klanten is dit duidelijker. Let wel op dat je, zoals de wet voorschrijft, niet het btw-tarief vermeldt. Gewoon “btw verlegd” schrijven is goed.

Weergave van 1 genest antwoord
  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.